CeyhunYılmaz

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Ama Çok Özlüyorum Gül Kokunu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
abraxas
üye

Kadın
İş/Hobiler : şiir,resim,radyo dinleme
ruh hali :
Tuttuğu Takım :

MesajKonu: Ama Çok Özlüyorum Gül Kokunu   Salı Ekim 07, 2008 2:06 pm

Gönderemediğim mektuplar yazıyorum, faili belli meçhule...
O kadar ıslandım ki bu gökyüzünün altında. Öylesine kokladım ki, kilometrelerce uzaktan uzandığın toprağı. Şaşkın ve kimsesiz çocuk gibi duruyorsam, bu kadar çabuk inciniyorsam her şeye, bil ki yokluğundur beni böyle lâl eden.

Akan bir trafiğin ortasında ne yana gideceğini şaşırıyor ayaklarım, elimde elini hissediyorum bazen. Bazen terk edilmiş bir çocuk, ihanete uğramış bir sevgili, her şeyini kaybetmiş insan aczi içindeyim. Yaşamın neresinden tutunacağını bilmeyen saçlarımı bırakıyorum rüzgara, umurumda değil hangi dala tutunacağı.

Sonra dostlarına dönüyorum, dostlarımıza. Hepsi senden izler taşıyor sensizliğime. Sonra çoğalıyorum birden o kadar ki, sığmıyorum bu ülkenin topraklarına. Başımı kuzeye dönüyorum, ayaklarımı güneye. Üstelik kan ağlıyor ülkem. Ve ben, hani hep dediğin gibi yüzümü gökyüzüne dönüyorum. Biliyorum çok severdin doğudan batıya bize dair her şeyi. İşte o yüzden vaz geçemiyorum hiç kimseden.

Özlemin dayanılmaz olduğunda, atıyorum kendimi bir dağ başına. Ağaçları seviyorum, dallarını okşuyorum, kuş sesleriyle sesini buluşturuyorum. Seninle yeşil bir ülkede buluşuyorum. Şimdi dağları da yakıyorlar biliyormusun, tüm randevularımızı bastıkları gibi.

Ağlamıyorum artık, ama çok özlüyorum...

O kadar yorgunum ki, ayaklarım dinlenmiyor sen bu kadar uzun uyurken. Hani ayaklarını bıraktın ya bana, o yüzden çok koşuyorum. Ama şu geceler yok mu? Bir sen kalıyorsun, bir ben, bir de duvarda resmin. Öylece bakıyorsun, tam bir şey söyleyeceksin duvar ikiye ayrılıyor..Sanırım sesim yırtıyor evimin duvarlarını. Ama senin başın hep yukarda, gözlerin hep meydan okuyor. Aynı eskiden olduğun gibi biraz da asisin hâlâ.

İflah olmaz bir diklik varmış en son bakışlarında, dalga geçer gibi hayatla. Ben görmedim görenler anlattı. O yüzden hep geleceksin gibi bir duyguyla bekliyorum her Temmuz ayında. Ama senin başında şimdi bir ağaç büyüyor, üstünde onlarca çiçek. En çok gül severdin daha terk etmeden buraları. Hani bir gün gelirsem yanına, beni hatırla diye, yakamda bir gül taşıyorum, kırmızı mı kırmızı. Belki solacak yakamda, belki kuruyacak. Sonra onu senin için hazırladığım kuş tüyü yastığın altına koyup bekleyeceğim son buluşmamızı. Birileri beni alıp sana getirecek. Orada beni ne kadar bekleyeceksin bilmiyorum. Sıkılma diye gelirken, Edip Cansever ' den bir kaç şiir getireceğim, bir zamanlar birlikte okuduğumuz dörtlüklerden ''

gül kokuyorsun, birde amansız, acımasız kokuyorsun''.

Gelirken oğlundan kızından, eşinden dostundan, doğudan batıdan kucak dolusu sevgi getireceğim. Temmuz ayını sevmem, sevmediğimi sen gittikten sonra öğrendim. Hep ayrılık çağrıştırdı senden sonra, sıcağı cehennem acısını.

İnsan bir yılın en soğuk gününde doğup en sıcak gününde nasıl uyur böylesine umarsız. Hala kafana estiği gibi istediğin zaman geliyorsun rüyalarıma bile.

Dedim ya başın gökyüzüne bakıyor, biraz da asisin eskisi gibi.

Uzandığın toprağın altı ölüm, üstü yaşam kokuyor, ülkemin dağları ve ovaları gibi.

Üç yıl değil otuz yıl da geçse aklımın en onurlu yerinde yaşayacaksın.

Ağlamıyorum artık, ama çok özlüyorum...

Hâlâ burnumda gonca kokususun...

Güler Ataş

Kullanıcı profilini gör http://www.frekans.eniyiforum.net

Ama Çok Özlüyorum Gül Kokunu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Diyemiyorum
» -.-KaYKaY-.-